...

Odszkodowanie od  kosmetyczki za źle wykonany zabieg medycyny estetycznej.

Niedoświadczone kosmetyczki świadczą przeważnie usługi niskiej jakości. To sprawia, że rynek jest przesycony takimi ofertami, które poza niską ceną nie mają wiele do zaoferowania. Efektem tego są źle wykonane zabiegi medycyny estetycznej i powikłania po nieudanych zabiegach.

odszkodowanie od kosmetyczki

Dochodzenie roszczeń od kosmetyczki.

Wśród zabiegów dostępnych na rynku można wymienić wypełnianie ust, mezoterapię, makijaż permanentny, depilację laserową, lifting oraz botoks. Są one powszechnie stosowane, a niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że niewłaściwie wykonany zabieg może przynieść odwrotne efekty od zamierzonych. W tym artykule wyjaśnimy, jak odzyskać odszkodowanie od kosmetyczki, jeśli nie jesteś zadowolona z efektu. Niektóre klientki wychodzą z gabinetów medycyny estetycznej z odrętwiałymi ustami lub poparzeniami. Z pewnością nie jest to normalne, więc trzeba przeciwdziałać takim nieuczciwym praktykom. W takiej chwili pomoc profesjonalnego lekarza staje się niezbędna, a należy pamiętać, że to wszystko kosztuje.

Odpowiedzialność kosmetyczki.

Poza ratowaniem naszego zdrowia możemy się starać o odszkodowanie od kosmetyczki lub lekarza medycyny estetycznej, który dany zabieg przeprowadzał. Za źle wykonany zabieg klientka może nie tylko domagać się zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, ale również może oczekiwać odszkodowania od kosmetyczki za wyrządzoną szkodę. Są to dwa różne roszczenia, ponieważ celem zadośćuczynienia jest zrekompensowanie cierpienia psychicznego, natomiast odszkodowanie dotyczy poniesionych kosztów i strat materialnych. Są to przede wszystkim utracone zarobki, koszty leczenia, a także koszty dojazdu do placówki medycznej. Wielkość zadośćuczynienia jest uzależniona głównie od intensywności oraz rozmiaru doznanych cierpień. Warto mieć na uwadze, że osoba, która wykonywała zabieg kosmetyczny nie zawsze będzie odpowiadać za szkodę.

Kto jest odpowiedzialny za wypłacenie odszkodowania od kosmetyczki.

Kluczowe jest kilka kwestii, a przede wszystkim to, czy kosmetyczka jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę, czy może jest właścicielką gabinetu kosmetycznego. Jeśli kosmetyczka jest właścicielką to jednocześnie jest odpowiedzialna za nieudany zabieg. Jeśli jest zatrudniona na podstawie stosunku pracy, to za szkodę będzie odpowiedzialny pracodawca. Jest to przewidziane w kodeksie pracy, gdzie przepisy stanowią, że w razie wyrządzenia szkody osobie trzeciej przez pracownika podczas wykonywania obowiązków pracowniczych, pracodawca jest zobowiązany do naprawienia szkody. W przypadku umowy cywilnoprawnej, takiej jak umowa zlecenie ważna będzie sama treść umowy.

Odszkodowanie od kosmetyczki na drodze sądowej.

Dochodzenie odszkodowania od kosmetyczki na drodze sądowej nie jest proste i trzeba się do tego dobrze przygotować. Przede wszystkim należy skierować pismo do osoby odpowiedzialnej za szkodę z wezwaniem do zapłaty zadośćuczynienia lub odszkodowania. Można też pismo skierować do kilku osób, jeśli nie mamy pewności, która z nich jest odpowiedzialna. Wtedy szybko dowiemy się, do kogo trzeba kierować wszelkie roszczenia. Wezwanie do zapłaty jest pierwszym krokiem do odzyskania swoich pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że rzadko zdarza się, żeby ktoś dobrowolnie wysłał pieniądze. W takich sprawach istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że trzeba będzie wystąpić na drogę sądową. Jeśli kosmetyczka nie będzie chciała zapłacić odszkodowania, to należy wystąpić na drogę postępowania sądowego.

Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie za błąd kosmetyczki, lub lekarza medycyny estetycznej.

Skontaktuj się z nami
wypadek przy pracy
Skip to content Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.